ÜRÜN TANIMI
Yapışma, esneklik, aşırı soğuk ve sıcağa karşı dayanım, ısı ve ses yalıtım özellikleri özel kimyasal katkılarla artırılmış, alçı esaslı perlitli el sıvasıdır.
UYGULAMA ALANLARI;
İç cephelerde, tuğla, gaz beton, brüt beton, bims, briket duvar ve tavan yüzeylere uygulanır.
 
UYGULAMA YAPILACAK YÜZEY VE ORTAM;
Yüzey; yağ, toz, boya gibi aderans azaltıcı maddelerden arındırılmalıdır. Aşırı kuru ve su emiciliği yüksek yüzeyler, uygulama  öncesi   nemlendirilmeli  veya Betta Prime ile kaplanarak su emicilik azaltılmalıdır. Uygulama ortamının sıcaklığı, +5 ile +35 °C arasında olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey, aşırı rüzgar ve ceryandan korunmalıdır.
 
UYGULAMA;
Karışım yapılacak kaba, 10 kg BETTA PERLİTLİ SIVA ALÇISI için 6 L su konulur. BETTA PERLİTLİ SIVA ALÇISI, suyun üzerine yavaş yavaş eklenir. Yaklaşık iki dakika kadar, alçının suyu emmesi için beklenir. El mikseri veya mala yardımıyla homojen bir harç elde edinceye kadar karıştırma yapılır. Yüzeyin düzgünlüğüne göre, ano yardımıyla uygulama kalınlığı ayarlanır. Harç, çelik mala yardımıyla yüzeye uygulanır. Yüzeye uygulanan harç, mastar yardımıyla düzeltilir. Mastarlama işleminden sonra çelik mala ile düzeltme yapılarak sıva işlemi bitirilir. Bettasıva,   minimum  8  mm   kalınlığında uygulanır. Bettasıva tek katta en fazla 2.5 cm kalınlığında uygulanır. Uygulama kalınlığının daha fazla olması gerektiğinde, 1. Kat prizini almadan 2. Kat uygulaması yine maximum 2.5 cm kalınlığında yapılır.
 
AMBALAJ;
35 kg' lık polipropilen torbalarda
Yapılarınızdaki Güven, Sağlık, Estetik...
Bayilerimize Ulaşın
Türkiye’nin dört bir yanında bayiliklerimiz bulunmaktadır.
Ürünler hakkında bilgi ve sipraişleriniz için birebir görüşebilirsiniz.


Fabrika
Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 6. Cadde No:3 - SİVAS
Telefon. 0 346 218 14 36 / 37
Faks. 0 346 218 14 38
bilgi@betta.com.tr