ÜRÜN TANIMI
BETTA PLATEFUGA; yapışma, donma süresi ve su tutuculuk özellikleri özel kimyasal katkılarla artırılmış, alçı levhaların ek yerlerinde, derz bandıyla birlikte kullanılan dolgu alçısıdır.
 
UYGULAMA YAPILACAK YÜZEY VE ORTAM;
Yüzey; yağ, toz, boya gibi aderans azaltıcı maddelerden arındırılmalıdır. Aşırı kuru ve su emiciliği yüksek yüzeyler, uygulama öncesi nemlendirilmeli veya Betta Prime ile kaplanarak su emicilik azaltılmalıdır. Uygulama ortamının sıcaklığı, +5 ile +35 °C arasında olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey, aşırı rüzgar ve ceryandan korunmalıdır.
 
UYGULAMA;
Karışım yapılacak kaba, 10 kg BETTA PLATEFUGA için 6,5 L su konulur. BETTA PLATEFUGA, suyun üzerine yavaş yavaş eklenir. Yaklaşık iki dakika , alçının suyu emmesi için beklenir. El mikseri veya mala yardımıyla homojen bir harç elde edinceye kadar karıştırma yapılır.
Alçı levha derzlerini ortalayacak şekilde iyice, bastırılarak yapıştırılmış olan derz bandının üzerine, spatula genişliğince ilk kat BETTA PLATEFUGA sürülür. İlk katın kuruması için en az 2 saat beklenir. İkinci kat sürülmeden önce yüzeydeki pürüzlükler spatula ile giderilir.
Alçı levha yüzeyini sıfırlayacak şekilde, yaklaşık 20 cm genişliğinde ikinci kat uygulanır.
 
AMBALAJ;
30 kg'lık polipropilen torbalarda
TEKNİK ÖZELLİKLER;
Su / Alçı Oranı 6,5 L suya 10 kg PLATEFUGA
Kullanım süresi 60 dakika
Donma süresi 130 dakika
Yapışma dayanımı >3 kgf/cm2
Yapılarınızdaki Güven, Sağlık, Estetik...
Bayilerimize Ulaşın
Türkiye’nin dört bir yanında bayiliklerimiz bulunmaktadır.
Ürünler hakkında bilgi ve sipraişleriniz için birebir görüşebilirsiniz.


Fabrika
Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 6. Cadde No:3 - SİVAS
Telefon. 0 346 218 14 36 / 37
Faks. 0 346 218 14 38
bilgi@betta.com.tr