ÜRÜN TANIMI
BETTA PLATEFİX; yapışma ve donma süresi özellikleri özel kimyasal katkılarla artırılmış, alçı plakaların tuğla, brüt beton, gazbeton bimsblok vb. Gibi yüzeylere yapıştırılmasında kullanılan bir alçı türüdür.
 
UYGULAMA YAPILACAK YÜZEY VE ORTAM;
Yüzey; yağ, toz, boya gibi aderans azaltıcı maddelerden arındırılmalıdır. Aşırı kuru ve su emiciliği yüksek yüzeyler, uygulama öncesi nemlendirilmeli veya Betta Prime ile kaplanarak su emicilik azaltılmalıdır.
Uygulama ortamının sıcaklığı, +5 ile +35 °C arasında olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey, aşırı rüzgar ve ceryandan korunmalıdır.
 
UYGULAMA;
Karışım yapılacak kaba, 10 kg BETTA PLATEFİX için 6,5 L su konulur. BETTA PLATEFİX, suyun üzerine yavaş yavaş eklenir. Yaklaşık iki dakika , alçının suyu emmesi için beklenir. El mikseri veya mala yardımıyla homojen bir harç elde edinceye kadar karıştırma yapılır. Kullanıma hazır hale gelen harç, alçı levhaların eni doğrultusunda en az 4 öbek olacak şekilde, boyu doğrultusunda 40'ar cm arayla alçı levhanın arkasına uygulanır. Alçı levha, mastar kullanılarak duvara bastırılır. Bu işlem sırasında levhaların terazisi kontrol edilir.
 
AMBALAJ;
35 kg'lık polipropilen torbalarda
TEKNİK ÖZELLİKLER;
Su / Alçı Oranı 6,5 L suya 10 kg PLATEFİX
Kullanım süresi 30 dakika
Donma süresi 45 dakika
Yapışma dayanımı >3 kgf/cm2
Yapılarınızdaki Güven, Sağlık, Estetik...
Bayilerimize Ulaşın
Türkiye’nin dört bir yanında bayiliklerimiz bulunmaktadır.
Ürünler hakkında bilgi ve sipraişleriniz için birebir görüşebilirsiniz.


Fabrika
Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 6. Cadde No:3 - SİVAS
Telefon. 0 346 218 14 36 / 37
Faks. 0 346 218 14 38
bilgi@betta.com.tr