ÜRÜN TANIMI
Yapışma, esneklik, aşırı soğuk ve sıcağa karşı dayanım, ısı ve ses yalıtım özellikleri özel kimyasal katkılarla artırılmış, alçı esaslı makine sıvasıdır..
UYGULAMA ALANLARI;
iç cephelerde, tuğla, gaz beton brut beton, bims, briket duvar ve tavan yüzeylere uygulanır.
 
UYGULAMA YAPILACAK YÜZEY VE ORTAM;
Yüzey; yağ, toz, boya gibi aderans azaltıcı maddelerden arındırılmalıdır. Aşırı kuru ve su emiciliği yüksek yüzeyler, uygulama  öncesi   nemlendirilmeli  veya Betta Prime ile kaplanarak su emicilik azaltılmalıdır. Uygulama ortamının sıcaklığı, +5 ile +35 °C arasında olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey, aşırı rüzgar ve ceryandan korunmalıdır.
 
UYGULAMA;
Sıva makinesinin su debisi, 10 kg BETTA MAKİNE SIVA ALÇISI için 4.5 L su oranına ayarlanır. Harç, yüzeye makine ile püskürtülür. Yüzeyin düzgünlüğüne göre, ano yardımıyla uygulama kalınlığı ayarlanır. Yüzeye uygulanan sıva mastar yardımıyla düzeltilir. Yüzey sertleşmeye başladığında çelik mala ile düzeltme yapılır. Yüzey, parmakla hafif bastırıldığında çökmeyecek kıvama geldiğinde tirfilleme işlemi yapılır. Tirfilden sonra tekrar çelik mala ile perdahlama yapılarak, yüzey boyaya hazır hale getirilir. BETTA MAKİNE SIVA ALÇISI, minimum 8 mm kalınlığında uygulanır. BETTA MAKİNE SIVA ALÇISI tek katta en fazla 2.5 cm kalınlığında uygulanır. Uygulama 2,5 cm'den fazla kalınlıkta yapılacaksa; 1. Kat uygulanır, 2. Kat uygulaması, 1. Kat pirizini almadan yapılır. 2. Kat uygulama da yine maksimum 2,5 cm kalınlığında yapılır.
 
AMBALAJ;
35 kg'lık polipropilen torbalarda
TEKNİK ÖZELLİKLER;
KURU BiRiM AĞIRLIĞI 850 kg/m3
BASINÇ DAYANIMI >3N/mm2
ADERANS DAYANIMI >0,3N/mm2
KARIŞIM 10 kg sıva için 4,5 L. su
TÜKETiM MİKTARI 1 cm kalınlıkta 10kg/m2
Yapılarınızdaki Güven, Sağlık, Estetik...
Bayilerimize Ulaşın
Türkiye’nin dört bir yanında bayiliklerimiz bulunmaktadır.
Ürünler hakkında bilgi ve sipraişleriniz için birebir görüşebilirsiniz.


Fabrika
Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 6. Cadde No:3 - SİVAS
Telefon. 0 346 218 14 36 / 37
Faks. 0 346 218 14 38
bilgi@betta.com.tr