ÜRÜN TANIMI
yapışma, esneklik, donma süresi özellikleri özel kimyasal katkılarla artırılmış, yapılarda dekoratif amaçlı kullanılan bir yapı alçısıdır.
UYGULAMA ALANLARI;
İç mekanlarda kartonpiyer, sütun, yerinde dökme asma tavan, perde panosu gibi dekoratif amaçlı yapı elemanlarının yapımı ve montajında kullanılır.
 
UYGULAMA YAPILACAK YÜZEY VE ORTAM;
Yüzey; yağ, toz, boya gibi aderans azaltıcı maddelerden arındırılmalıdır. Aşırı kuru ve su emiciliği yüksek yüzeyler, uygulama öncesi nemlendirilmeli veya Betta Prime ile kaplanarak su emicilik azaltılmalıdır. Uygulama ortamının sıcaklığı, +5 ile +35 °C arasında olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey, aşırı rüzgar ve ceryandan korunmalıdır.
 
UYGULAMA;
Karışım yapılacak kaba, 10 kg BETTA KARTONPİYER ALÇISI için 7L su konulur. BETTA KARTONPİYER ALÇISI, suyun üzerine yavaş yavaş eklenir. Yaklaşık iki dakika , alçının suyu emmesi için beklenir. El mikseri veya mala yardımıyla homojen bir harç elde edinceye kadar karıştırma yapılır. Hazırlanan harç, daha önceden kalıp yağı sürülerek hazırlanan kalıba dökülür. Bir tabaka alçı döküldükten sonra alçının üzerine elyaf veya kendir serilerek, kalıbın esnekliğinin ve mukavemetinin daha yüksek olması sağlanır. Serilen elyaf veya kendirin üzerine tekrar alçı dökülür. Kalıba dökülen alçı, bir süre sonra ısınmaya başlayacaktır. Isınıp soğuyan alçı, kendini kalıptan bırakır. Kalıptan çıkarılan alçı montajdan önce ortam sıcaklığında kurumaya bırakılır.
 
AMBALAJ;
30 kg'lık polipropilen torbalarda
TEKNİK ÖZELLİKLER;
KULLANMA 12 dakika
BASINÇ DAYANIMI >10N/mm2
EĞİLME DAYANIMI >5 N/mm2
KARIŞIM 10 kg alçıya 7 L. Su
YÜZEY SERTLİĞİ > 55 Shore-D
Yapılarınızdaki Güven, Sağlık, Estetik...
Bayilerimize Ulaşın
Türkiye’nin dört bir yanında bayiliklerimiz bulunmaktadır.
Ürünler hakkında bilgi ve sipraişleriniz için birebir görüşebilirsiniz.


Fabrika
Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 6. Cadde No:3 - SİVAS
Telefon. 0 346 218 14 36 / 37
Faks. 0 346 218 14 38
bilgi@betta.com.tr