ÜRÜN TANIMI
yapışma, esneklikti ve ses yalıtımı, suya karşı dayanım özellikleri özel kimya sallarla artırılmış, çimento bazlı hazır el ve makine sıvasıdır.
UYGULAMA ALANLARI;
iç ve dış cephelerde,tuğla, gazbeton, brüt beton, bims, briket duvar ve tavan yüzeylere uygulanır.
 
UYGULAMA YAPILACAK YÜZEY VE ORTAM;
Yüzey; yağ, toz, boya gibi aderans azaltıcı maddelerden arındırılmalıdır. Aşırı kuru ve su emiciliği yüksek yüzeyler, uygulama öncesi nemlendirilmeli veya bettaastar ile kaplanarak su emicilik azaltılmalıdır. Uygulama ortamının sıcaklığı +5 ile +35 °C arasında olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey, aşırı rüzgar ve ceryandan korunmalıdır.
 
UYGULAMA;
Sıva makinesinin su oranı 10 kg Betta Sıva için 2.5 litre su olacak şekilde ayarlanır. Torba açılarak Bettamatik-c sıva makinesinin haznesine boşaltılır.
Makine çalıştırılarak, sıva makine ile yüzeye püskürtülür. Yüzeyin düzgünlüğüne göre, ano yardımıyla uygulama kalınlığı ayarlanır. Yüzeye uygulanan sıva, mastar yardımıyla düzeltilir. Yüzey sertleştiğinde tirfil veya çelik mala yardımıyla düzeltme yapılarak, sıva işlemi bitirilir.
Betta Sıva, minimum 10 mm kalınlıkta uygulanmalıdır. Betta Sıva tek katta en fazla 2.5 cm kalınlığında uygulanır. Yüzeye göre uygulama kalınlığı nın daha fazla olması gerekiyor sa, 1. kat uygulandıktan sonra 1 gün beklenip 2. kat uygulan malıdır. Betta Sıva, çimento bazlı bir ürün olduğu için, uygulamayı takip eden 2 gün içerisinde belli aralıklarla sıva yüzeyi mutlaka ıslatılmalıdır.
 
AMBALAJ;
40 kg'lık polietilen takviyeli kraft torbalarda
TEKNİK ÖZELLİKLER;
KARIŞIM 10 kg bettamatik-c için 2.5 L su
KURU BİRİM AĞIRLIĞI (kg/m3) 1350
BASINÇ DAYANIMI (N/mm2) >3
EĞİLME DAYANIMI (N/mm2) > 1.5
ADERANS DAYANIMI (N/mm2) >0.3
TÜKETİM 1 cm kalınlıkta, 13.5 kg/m2
Yapılarınızdaki Güven, Sağlık, Estetik...
Bayilerimize Ulaşın
Türkiye’nin dört bir yanında bayiliklerimiz bulunmaktadır.
Ürünler hakkında bilgi ve sipraişleriniz için birebir görüşebilirsiniz.


Fabrika
Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 6. Cadde No:3 - SİVAS
Telefon. 0 346 218 14 36 / 37
Faks. 0 346 218 14 38
bilgi@betta.com.tr