ÜRÜN TANIMI
granülometrik karbonat tozu, portlant çimentosu ve çeşitli polimer katkılar (yapışma, esneklik, suya karşı direnç ve aşırı soğuk ve sıcağa karşı dayanımı artıran) bileşiminden oluşan, seramik, fayans ve benzeri kaplama malzemelerinin derz boşluklarının doldurulmasında kullanılan bir yapı kimyasalıdır.
UYGULAMA ALANLARI;
seramik, fayans ve benzeri kaplama malzemeleri ile döşenmiş, iç ve dış mekanlardaki derz boşluklarının doldurulmasında kullanılır.
 
UYGULAMA YAPILACAK YÜZEY VE ORTAM;
Derz Dolgunun kullanılacağı boşluklar önceden toz, kir, yağ gibi yapışmayı engelleyecek maddelerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak ortam sıcaklığı +5°ile +35 °C arasında olmalıdır. Derz uygulaması yapıştırma işleminden bir gün sonra yapılmalıdır.
 
UYGULAMA;
Karıştırma kabına, 20 kg BETTADERZ Derz Dolgu, için 7-8 litre su olacak şekilde su konulur. ve derz dolgu suyun üzerine yavaş yavaş ilave edilir. Düşük devirli bir el mikseri veya mala yardımı ile harç iyice karıştırılır. Harç 10 dakika kadar dinlendirildikten sonra uygu lama öncesi tekrar karıştırılır. Kullanıma hazır hale gelen harç, derz boşluklarına lastik dağıtıcısı yardımıyla uygulanır. Hazırlanan karışım en geç 4 saat içerisinde tüketilmelidir.
 
AMBALAJ;
20 kg'lık polietilen takviyeli kraft torbalarda
TEKNİK ÖZELLİKLER;
KARIŞIM 10 kg bettaderz için 3.0 L su
KURU BİRİM AĞIRLIĞI (kg/m3) 1000
KULLANMA SÜRESİ (dakika) 240
ADERANS DAYANIMI (N/mm2) >1
TÜKETİM MİKTARI 0,5 kg/m2
Yapılarınızdaki Güven, Sağlık, Estetik...
Bayilerimize Ulaşın
Türkiye’nin dört bir yanında bayiliklerimiz bulunmaktadır.
Ürünler hakkında bilgi ve sipraişleriniz için birebir görüşebilirsiniz.


Fabrika
Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 6. Cadde No:3 - SİVAS
Telefon. 0 346 218 14 36 / 37
Faks. 0 346 218 14 38
bilgi@betta.com.tr