ÜRÜN TANIMI
Bettadeco; aşrı sıcak ve soğuğa karşı ve suya karşı dayanımı artıran özel kimyasallarla takviye edilmiş, yüzeyde doğal bir doku oluşturan çimento bazlı iç ve dış cephe son kat yüzey kaplamasıdır.
UYGULAMA ALANLARI;
Bettadeco; ploistiren veya taşyünü ısı yalıtım sistemlerinin üzerine, ince sıva, kaba sıva gibi yüzeylerin üzerine uygulanabilir.
 
UYGULAMA YAPILACAK YÜZEY VE ORTAM;
Yüzey, yağ toz gibi aderans azaltıcı maddelerden arındırılmış olmalıdır. İzobetta ısı yalıtım sıvası uygulamasından sonra en az 48 saat geçmiş olmalıdır. Bettadeco uygulamadan önce yüzeye mutlaka Betta Prime uygulaması yapılmalıdır. Su emiciliği yüksek ve boşluklu yüzeylere (gazbeton gibi), bettadeco uygulamasından önce yüzey izobetta ısı yalıtım sıvası ile minimum 3 mm kalınlığında sıvanmalıdır. Direkt güneş ışıgında, aşırı ceryanlı ortamlarda ve yoğun yağışlı havalarda uygulama yapılmamalıdır. Uygulama ortamının sıcaklığı +5 ile +35 °C aralığında olmalıdır.
 
UYGULAMA;
Karışım yapılacak kaba, 10 kg bettadeco için 2.2 L su konulur. Bettadeco, suyun üzerine yavaş yavaş eklenir. El mikseri veya mala yardımıyla, homojen bir harç elde edinceye kadar karıştırma yapılır. Harç 10 dakika kadar dinlendirildikten sonra uygulama öncesi tekrar karıştırılır. Kullanıma hazır hale gelen harç, çelik mala veya uygun bir püskürtme makinası ile yüzeye uygulanır. Uygulanan harçta üründeki partikül kalınlığında bir tabaka elde etmek için, fazla malzeme çelik mala yardımıyla yüzeyden temizlenir. Bettadeco uygulandıktan en geç 10 dakika sonra tane doku elde etmek için plastik veya poliüretan mala yardımıyla dairesel hareketlerle desen verilmelidir.
 
AMBALAJ;
25 kg?lık polietilen takviyeli kraft torbalarda
TEKNİK ÖZELLİKLER;
KARIŞIM 10 kg bettadeco için 2.2 L su
KURU BİRİM AĞIRLIĞI 1300 g/L
BASINÇ DAYANIMI > 3,0 N/mm2
KIRILMA DAYANIMI < 1,5 N/mm2
ADERANS DAYANIMI > 1 N/mm2
SU BUHARI GEÇİRGENLİK KAT SAYISI Sd < 0,2 m KURUMA SÜRESİ Yüzey kuruması 24 saat
Tam kuruma 3 gün
TÜKETİM 2 kg/m2
Yapılarınızdaki Güven, Sağlık, Estetik...
Bayilerimize Ulaşın
Türkiye’nin dört bir yanında bayiliklerimiz bulunmaktadır.
Ürünler hakkında bilgi ve sipraişleriniz için birebir görüşebilirsiniz.


Fabrika
Organize Sanayi Bölgesi 2.Kısım 6. Cadde No:3 - SİVAS
Telefon. 0 346 218 14 36 / 37
Faks. 0 346 218 14 38
bilgi@betta.com.tr